Staří páni SK Ostrožská Lhota

Přidat záložkuPřidat.eu záložku

Vyhledat na tomto webu

Návštěvní kniha

Své vzkazy pište zde

Fotbalové Zprávy

Odkazyobrázek

obrázek
obrázek

obrázek
obrázek
obrázek


obrázek
-----------------
Pravidla fotbalu
stáhnout (5MB)
-----------------

Jan Matuštík

ODEŠEL NEJZNÁMĚJŠÍ FOTBALISTA LHOTY


    Všechny nás v pondělí 23.března 2009 velmi zaskočila zpráva, že nejznámější a nejslavnější fotbalista Ostrožské Lhoty, JAN MATUŠTÍK, není už mezi námi. Zemřel náhle ve věku nedožitých 54 let!

    Narodil se 3.5.1955 v Uherském Hradišti. S fotbalem začínal v deseti letech v Ostrožské Lhotě za místní žáky. V dorosteneckém věku už nastupoval i za muže, kam si ho vytáhl trenér Pančík. Jeho talentu si všimli i funkcionáři z vyšších soutěží a tak se Jan Matuštík stává hráčem divizního Spartaku Uherský Brod. Záhy rukuje na základní vojenskou službu do Tachova, kde se stává jeho náplní práce fotbal. Tam padl do oka bafuňářům ŽD Bohumín a po vojně už kopal 2.ligu na severu Moravy.

   Ani to však nebyla jeho konečná. V roce 1979 hraje svůj první ligový zápas za Baník Ostrava proti pražské Spartě. Byl u toho,když Baník získal dva tituly mistra republiky a také prošel evropskými poháry. Mezi soupeře si Jenda zapsal taková mužstva, jako jsou Bayern Mnichov, Dynamo Kyjev, CZ Bělehrad, Dynamo Berlín a mnoho dalších známých evropských týmů. Protože byl obránce, tak na zeleném pažitu hlídal takové hráče, jako byli K.H.Rummenigge, Oleg Blochin a všechny české ligové útočníky (Hodúr, Mikulička, Slaný, Hotový, Strapek,…)

    S odstupem času se Jenda vrátil na rodné Slovácko, kde ještě nějakou dobu hájil barvy Uherského Brodu a také Vlčnova.

    Pokaždé, kdy přijel do Ostrožské Lhoty, si měl se svými kamarády o čem vyprávět. Zajímal se o fotbal, ale také o všechno, co je ve Lhotě nového. Jeho rodina, kamarádi a celé Slovácko v něm ztrácí vynikajícího sportovce, ale hlavně upřímného a slušného člověka. Jendo, nikdy na Tebe nezapomeneme a díky za všechno!


Jan MATUŠTÍK - fotbalová kariéra:

TJ Ostrožská Lhota

Spartak Uherský Brod

VTJ Dukla Tachov

ŽD Bohumín

Baník Ostrava

TŽ Třinec

ČSK Uherský Brod

TJ Vlčnov

(bývalí hráči SK Ostrožská Lhota)

 text: FŠ


    Zároveň přetiskujeme článek, který vyšel ve fotbalovém zpravodaji klubu Baníku Ostrava v roce 1981.

     Jan Matuštík, rodák z Ostrožské Lhoty, sehrál v ligovém dresu Baníku Ostrava zatím jen 23 utkání. Přitom však nepatří k nejmladším objevům. Je jedním ze snaživých bojovníků, jejíž cesta do ligového celku vůbec nebyla snadná. A snad i proto si dovede dresu s baníkovským erbem na prsou vážit,třebaže o tom nehovoří vzletnými slovy a někdy vzbuzuje dojem, jako by se ho to ani netýkalo. Je však třeba připomenout, že Matuštík je příkladný svým přístupem k tréninku. Má alespoň podle trenéra Hadamčíka některé technické nedostatky, avšak dokáže je vyvážit velkou bojovností a vůlí po vítězství. Na pravé straně obrany dostal Jan Matuštík - letos už šestadvacetiletý - přednost před Šrámkem, protože to považoval trenér za účelné. Ale vraťme se k Janu Matuštíkovi, který si rozhodně zasluhuje, aby ho fotbalový divák a fanoušek poznal blíže.
     „
Víte, to se nedá ani popsat. Já jsem začínal v Ostrožské Lhotě ve třetí třídě. Dovedete si představit, jak je to daleko do první ligy? Nikdy jsem si nemyslel, že budu někdy první ligu hrát, ani jsem v to nedoufal. Když jsem přestoupil do Uherského Brodu a potom do Bohumína, říkal jsem, že i to je ohromný pokrok a pro mě hráčský vrchol. Proč hraju ligu? Myslím, že o tom hlavně rozhoduje moje rychlost. V bohumínském dresu jsem hrával na křídle, kde jsem vstřelil i nějakou tu branku. Všimnul si mě trenér Baníku a jako křídelní útočník jsem také do Baníku přišel. Dnes se mi musí v obraně líbit, jenže trenér by chtěl,abych i z obrany rychle zaůtočil a třeba dal i gól, ale v lize je to všechno daleko těžší než v Bohumíně. Moje nejpříjemnější zážitky z dresu Baníku? Je jich hodně. Ani když jsem odešel zpátky na hostování do Bohumína nebyl jsem roztrpčený jenom jsem si říkal, že musím ještě přidat a na Bazaly se vrátit. Nemám hrůzu ze slavných jme, ale někteří soupeři v lize jsou opravdu silní a není snadné je uhlídat. Snažím se to dělat sportovními zbraněmi a tak, abych si mohl po utkání s protihráčem podat ruku a podívat se mu do očí. Nemyslím na to kam jsem s mužstvem Baníku měl možnost cestovat a co jsem měl možnost vidět, ale dvě události v Ostravě jsi zapamatuji na celý život. Jak kamarádsky mne kluci v Baníku přijali. A pak to hlavní- titul ! Získat mistrovský titul, být členem mužstva kterému se to podaří, to je pro fotbalistu taková událost,že se to nedá ani povědět. Co bych za to dal, abych to prožil ještě jednou. Věřte, že všichni fotbalisté Baníku moc touží po tom aby lidé byli spokojeni, aby neměli z hlediště důvod pískat a aby nám mohli tleskat i v příštích zápasech.“ 

foto: archiv, Std

 

Copyright © 2008-2009, All right reserved.
Jakékoliv užití obsahu a fotografií je bez souhlasu zakázáno.
Staří Páni SK Ostrožská Lhota.
Optimalizováno pro Mozilla Firefox a rozlišení monitoru 1024x768