FC Počenice – SK Ostrožská Lhota   3:4  (1:0)

2.5.  17:00

Sestava FC Počenice:   Skácel, Lechner, Remeš, Zanáška, Štěrba, Lejsal (Večerka),  Kapounek, Brablík (Foltýn), Buksa (Smažinka), Kvinta, Medek (Fojtík).

Sestava SK Ostr.Lhota:   Goliáš, Zámečník, Žajdlík (Malůšek), Štergenich, Hanáček, Machala, Pavlas, Gabriel, Hyrák, Skopal, Haláč.

Branky:   Fojtík, vlastní (Štergenich), Kapounek  - Gabriel 2x, Skopal, Haláč

I druhý přátelský fotbalový zápas museli odehrát bývalí hráči SK Ostrožská Lhota na hřišti svého soupeře. Důvodem byla rekonstrukce travnaté plochy ve Lhotě, za kterou patří velké poděkování předsedovi fotbalového oddílu Mirkovi Zalubilovi, místopředsedovi Peťovi Ratajskému a také jednatelovi Tondovi Miklíčkovi, kteří strávili na lhotském hřišti celou sobotu! Petr kvůli tomu dokonce přišel o fotbal na Kroměřížsku!

Zápas v Počenicích se každoročně podobá jako vejce vejci. Lhoťané začnou vždy dobře, ale pokaždé inkasují jako první po rohovém kopu. Ani tuto sobotu tomu nebylo jinak. Po fotbalové stránce hráli hosté velmi dobře, ale Počeničtí využili zaváhání lhotské obrany a zblízka prostřelil brankáře Goliáše domácí Fojtík. Tak skončil i 1.poločas-1:0 pro FC Počenice.

Ve druhé půli musel nastoupit do pole i náhradní gólman hostů ,,skoropadesátník“ Mirek Malušek, který si nevedl nijak špatně. Po pěkných kombinacích se Lhotě podařilo utéct ve skóre až na 1:3. Branky stříleli Skopal M., Gabriel a Haláč. Byla radost se dívat, co staří páni ještě dokáží vymyslet a také realizovat! Domácí nehráli také špatně a po bojovném výkonu dokázali skóre dokonce vyrovnat. V tu dobu se hrál fotbal nahoru-dolů a šance se střídaly na obou stranách. Hosté ale (po prohře na Slovensku) toužili po vítězství přece jenom více. Odměnou jim byla nádherná vítězná branka 15 minut před koncem. To se opřel do míče z trestného kopu Dalibor Gabriel a z 25 metrů vymetl levý horní růžek domácí svatyně!

Počeničtí potvrdili,že jsou Lhotě velmi zdatným protivníkem a na závěr jim patří poděkování za vřelé přijetí také následné pohoštění. Už se těšíme na konec léta, kdy naši kamarádi přijedou sehrát odvetu na Slovácko do Ostrožské Lhoty.

Jakékoliv užití obsahu a fotografií je bez souhlasu zakázáno.