SK Ostrožská Lhota - FC TVD Slavičín   2:2 (2:0)

15.8. 17:00

branky: Haláč J., Hyrák M. – vlastní, Smolek J.

rozhodčí: Malušek M.

sestava: Goliáš M., Urbanec J., Gabriel D., Ratajský P., Dominik M., Machala Z., Radoch L., Hyrák M., Hájek J., Skopal M., Haláč J., Žadlík S., Štergenich F.

I když jsem se na zápas z pracovních důvodů dostavil až na samotný závěr, získal jsem objektivní informace o celém průběhu utkání. Na úvod musím svůj tým pochválit za velmi dobrý výkon a také za výborný výsledek proti kvalitnímu soupeři. Mužstvo FC TVD Slavičín, tvoří výborní fotbalisté, kteří kopali také 2. ligu, ale většina hrála na úrovni divize a kraje. To také potvrdili i u nás, kde odehráli výborné utkání, na které by se měli dívat i současní fotbalisté Lhoty a hlavně by si měli vzít příklad, jak se za Ostrožskou Lhotu bojuje.

Od úvodní minuty se hrál fotbal na vysoké úrovni. Valaši byli sice fotbalovější, ale domácí bystřejší a nebezpečnější. Perfektní výkon podal opět brankář Michal Goliáš, který si tentokráte postavil dobře také tyče. Hosté je totiž orazítkovali všechny tři. Na druhou stranu musím pochválit také gólmana hostů, který zlikvidoval velké šance našich útočníků. Domácí vyhráli první poločas 2:0, když branky stříleli Jirka Haláč a s chutí hrající Mirek Hyrák. Brankář Michal Goliáš chytil penaltu hostujícímu E. Haragovi.

Druhou půli už ovládli fotbalovější hosté, kteří produkovali výborný fotbal, se kterým by měly problémy daleko silnější mužstva, než Lhoťané. Velká škoda nezaviněného zranění kapitána Zdeňka Machaly. Před koncem tlak hostů vyústil vlastní brankou domácích a 5 minut před závěrem vyrovnal krásnou hlavičkou Jarda Smolek (bývalý hráč Spartaku Uherský Brod) a stanovil výsledek na zaslouženou remízu.

Pokladník a brankář Michal Goliáš byl sice z výsledku hodně zklamán, ale já ho považuji za velmi dobrý a přirovnal bych ho k remíze s ligovou Dubnicí. Celé mužstvo odvedlo výborný výkon! Kluci ze Slavičína se ukázali také jako naši kamarádi a všichni už se těšíme na odvetu do třetiligového města! Valaši byli jste super! Velké poděkování patří panu Pavlu Pavlíkovi, který dnešní zápas sponzoroval – díky.

Zápas v Dubnici nad Váhom je odložen. Následující potvrzená utkání: sobota 29.8.2009 od 16:00 odveta s FC Počenice doma. 12.9.2009 od 16:00 hodin také doma nový soupeř z Vysočiny – mužstvo FC Velké Meziříčí. Odvety se slovenskými mužstvy Skalice, Staré Turé, Dubnice a Žiliny-Trnového, budou upřesněny. V plánu je i výjezd do Pačlavic a Moravského Berouna.

Jakékoliv užití obsahu a fotografií je bez souhlasu zakázáno.