SK Ostrožská Lhota - FC Počenice  4:0 (3:0)

branky:  5. Dominik, 20. Gabriel, 30. Haláč, 80. Ratajský

rozhodčí:  Malušek

SK Ostr.Lhota:  Goliáš – Dominik, I. Žajdlík, Ratajský, Bartoš – S. Žajdlík, Hájek, Gabriel, Hyrák – Haláč, Dufka (46. Urbanec).

Skvělé představení domácích borců

Čtyři parádní góly, několik dalších neproměněných šancí, skvělý výkon gólmana Michala Goliáše a letošní rekordní výhra internacionálů Lhoty. To všechno bylo k vidění poslední prázdninovou sobotu v zápase proti staré gardě Počenic.

Famózní začátek zařídil pro domácí sváteční střelec Mirek Dominik. Už po pěti minutách hry jeho dobře mířená rána zapadla za záda hostujícího gólmana.
Za dalších patnáct minut už domácí vedli o dvě branky. Jarek Hájek nahrával a Dalibor Gabriel z hranice velkého vápna neskutečnou bombou skoro protrhl síť. Na poločasových 3:0 upravil nádherným lobem „rychlík“ Jirka Haláč.

Hosté si v první půlce také vytvořili několik nebezpečných šancí. Ty buď zlikvidoval brankář Goliáš nebo vlastní nemohoucností trefovali jenom blízké kurty.

Druhý poločas nabídl podobný obraz jako úvodní pětačtyřicetiminutovka. Hra byla poměrně vyrovnaná, ale gólová radost byla znovu na straně domácích.

Deset minut před koncem přišla fotbalová pohádka v podání Petra Ratajského. Hlavní arbitr Hoblík nechal po jednom zákroku na domácího fotbalistu správně výhodu. Pokračovalo se ve hře - když se míč dostal k předstoperu Lhoty. Ten se do něj opřel z nějakých třiceti metrů a gólman Počenic zůstal jako zamražený. Balón vymetl snad sto let staré pavučiny branky u tenisových kurtů.

Nutno přiznat, že porážka byla pro hosty až příliš krutá. Zvlášť v prvním poločase byla hra poměrně vyrovnaná, ale jak je známo, fotbal se hraje na góly a ty střílely tentokrát jenom domácí fotbalisté.

Co se podařilo: Čtyři krásné góly - to je k vidění málokdy. Halénova čerstvě vypálená špendlíkovica (byla vynikající). Zase bohužel pochybělo….

Co se nepodařilo: Klobása byla po utkání jenom pro hráče hostů – škoda.

Muž zápasu: Dalibor Gabriel. Režíroval dění na hřišti a přidal jeden gól. „Ten chlap musí ještě někde hrávat, to není možná. Už u nás byl nejlepší hráč,“ chválil Dalibora gólman hostů.

Výrok zápasu: „Snad po třech letech jsem dal znovu gól. Věděl jsem přesně, kde mířím a ono se to podařilo,“ usmíval se po zápase střelec úvodní branky Mirek Dominik.