Josef Bachan vstřelil neuvěřitelných pět gólů za poločas!!!

SK Ostrožská Lhota – FC Stará Turá      8:4  (1:1)

BRANKY:   Bachan J. 5x !!!, Dufka S., Gabriel D., Haláč J.

ROZHODČÍ:  Mirek Malůšek

SESTAVA:   Goliáš – Dominik, Ratajský, Pavlas, Radoch – Gabriel, Bartoš, Hyrák, Urbanec – Dufka, Haláč

STŘÍDALI: Žajdlík, Jurásek, Hanáček, Bachan

„Gratuluji k dnešnímu výkonu a výsledku, udělali jste mi radost,“ napsal manažer starých pánů František Štergenich do návštěvní knihy na internetové stránky bývalých fotbalistů Lhoty. Pracovní povinnosti mu znemožnili se utkání zúčastnit a tak jenom s pomocí sms zpráv a telefonátů sledoval vývoj tohoto mezinárodního zápasu.

První poločas přitom žádné velké kanonádě nenapovídal. Hosté ze Staré Turé vycházeli ze zajištěné obrany a útočníkům Lhoty toho příliš nedovolili. Do vedení se domácí dostali zásluhou nedorozumění stopera a brankáře hostů zhruba v polovině prvního poločasu. Nedůslednost potrestal Staňa Dufka, který pohodlně do prázdné branky poslal Lhotu do vedení. Ještě do konce poločasu bylo ale vyrovnáno. Po chybě na pravé straně obrany bylo vyrovnáno a začínalo se znovu. Hosté byli v prvním dějství nebezpečnější hlavně v útočné fázi. Několik nepříjemných střel ještě zlikvidoval - jistota mezi tyčemi - Michal Goliáš.

V druhé pětačtyřicetiminutovce se začaly dít věci. Do té doby nenápadně hrající útočník Lhoty Jožka Bachan se prezentoval neuvěřitelným způsobem a popravil hosty pěti góly. Dobrého útočníka dělá i to, že musí být ve správný čas na správném místě. Josef toto rčení naplnil dokonale a pravděpodobně utvořil rekord v počtu vstřelených gólů za jeden zápas. „Některé nahrávky byly opravdu ideální, to prostě nešlo neproměnit,“ řekl po zápase šťastný střelec. Ovšem nejkrásnějším gólem zápasu se prezentoval Dalibor Gabriel. Tvrdě se opřel do míče z nějakých dvaceti metrů a vymetl šibenici slovenské branky. Hosté, kteří přijeli v kompletní sestavě, se nestačili divit, ale nutno přiznat, že tak vysoká porážka byla pro ně až příliš krutá.

Po zápase - jak už je skoro tradicí - proběhlo s našimi slovenskými soupeři na myslivecké chatě posezení s občerstvením, které z vepřových hlav připravil Jarek Hájek, Tonda Miklíček a Vlastík Stánec.

Postřehy z přátelského, mezinárodního a propagačního utkání.

Počasí:

Ideální fotbalové. Asi 15 °C sluníčko, bezvětří.

Sled branek: 1:0, 1:1,2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4, 8:4 (pravděpodobně to bylo nějak tak).

Nejlepší hráč utkání:

Jednoznačně střelec pěti gólů Josef Bachan, který měl svůj velký fotbalový den.

Okamžik zápasu:

Celá druhá půlka, která byla v režii domácích fotbalistů.

Chyba zápasu:

Nedůslednost domácí obrany ( Efa) zapříčinila vyrovnávací gól v prvním poločase.

Výkon rozhodčího:

Mirek Malůšek neměl sebemenší problém a utkání zvládl na jedničku. Ke sportovnímu duchu zápasu dopomohli rozhodčímu hráči obou mužstev.