Pravidla fotbalu
stáhnout (5MB)

Turnaj St. pánů

TURNAJ V OSTROŽSKÉ LHOTĚ

1. zápas turnaje                                                                         23.6.2007

SK Ostrožská Lhota – FC Počenice   3:2  (2:1)

ROZHODČÍ:   Malušek Miroslav

BRANKY:   Skopal R., Zámečník J., Haláč J.

Utkání v rámci fotbalového turnaje začalo pro lhoťany výborně a už po 20 minutách vedli 2:0, brankami R. Skopala a J. Zámečníka. V první půli byli domácí jasně lepší a produkovali výborný fotbal. Ke konci 1. půle snižoval za Počenice jejich nejlepší hráč Ladislav Lejsal.
    Druhý poločas začal pro domácí nešťastně a znovu Lejsal vyrovnal na 2:2. Domácí hráči se ale s nezměrnou bojovností a chutí poprali o vítězství. Utkání nakonec dotáhli do vítězného konce. Deset minut před koncem se trefil Jirka Haláč a potvrdil tím pověst kanonýra. S Počenicemi je to už letos druhá výhra a bilance vzájemných zápasů je 2:2. Hráči z kroměřížska přijeli do Lhoty jen týden poté, co je zasáhla velká voda.

2. zápas turnaje

FK Dobet Ostr. Nová Ves – ŠK Skalica   2:0  (1:0)

Ve druhém zápasu hráli sousedé z Ostrožské Nové Vsi se slovenskou Skalicí. Hosté přijeli na turnaj oslabeni o několik klíčových hráčů, čehož Novoveští dokonale využili a dostali se do finále.

3. zápas turnaje:    o 3 místo

FC Počenice – ŠK Skalica   3:4  (1:3)

V utkání o bronzové medaile se střetla poražená mužstva z prvních zápasů. Slováci začali náporem a rychle se ujali vedení. Soupeři odskočili ve skóre až na 1:4, aby se nakonec strachovali o těsné vítězství 3:4. Bylo to pro diváka velmi atraktivní utkání.

4. zápas turnaje:     finále

SK Ostrožská Lhota – FK Dobet Ostr. Nová Ves   2:2  (0:2)

penalty 4:3

Dlouho očekávané finále a sousedské derby sledovaly téměř tři stovky fanoušků ze Lhoty i blízkého okolí. Zápas začal pro domácí přímo katastrofálně. Po dvou hrubkách v obranné fázi vedli hosté velmi brzy 0:2 a tento stav udrželi až do poločasu. Utkání bylo přitom vyrovnané a hrálo se ve vysokém tempu.
    Do druhé půle vlétli domácí jako velká voda a své soupeře nepustili do žádné vyložené šance. Po faulu na J. Haláče proměnil zkušeně penaltu Z. Machala, který jako nejstarší hráč Lhoty, nosí i kapitánskou pásku. Po velkém tlaku se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání 2 minuty před koncem. Krásnou akcí se blýskli F. Štergenich s Martinem Skopalem, který po narážečce bezpečně svůj únik proměnil a stanovil tak, že o poháru rozhodnou až pokutové kopy. Manažer určil na penalty tuto pětici: R. Skopal, Fr. Pavlas, J. Haláč, M. Skopal a M. Hyrák.

První penaltu R. Skopal zahodil a zdálo se být vše ztracené. Ve třetí sérii hosté jen do tyče a čtvrtou penaltu výborně vykryl M. Goliáš. Domácí už všechno proměnili a o velké radosti z prvenství v turnaji rozhodl Mirek Hyrák, kterému se bude počítat proměněná penalta, jako rozhodující gól.

Sestava:
Goliáš M., Jurásek St., Bachan J., Dominik M., Hyrák M., Machala Z., Pavlas Fr., Radoch L., Stánec Vl., Štergenich Fr., Žajdlík I., Skopal M., Skopal R., Haláč J., Zámečník J., Urbanec J., Zbořil st.

Po tomto utkání byly vyhlášeny výsledky turnaje:

1. SK OSTROŽSKÁ LHOTA

2. FK OSTROŽSKÁ NOVÁ VES

3. ŠK SKALICA

4. FC POČENICE

Nejlepší střelec: Ladislav Lejsal (Počenice)

Nejlepší hráč: Hýbal Martin (Ostrožská Nová Ves)

Nejlepší brankář: Goliáš Michal (Ostrožská Lhota)

Nejstarší hráč: Juraštík Zdeno (Skalica)

Velké poděkování bývalých hráčů patří starostovi obce, sponzorům turnaje paní Juráskové a Miroslavu Zalubilovi – Sport Club a také všem, kteří se o turnaj starali. Zvláštní poděkování patří Bedřichu Doležalovi, který celý turnaj komentoval od mikrofonu a počínal si při tom, jako „nesmrtelný“ Jarda (Boček).

-------------------------------------------------------------------

Vložené exhibiční utkání žen

Před potokem  –  Za potokem   3:3  (1:0)

SESTAVA mužstva Před potokem:
    Bohdana Zelená, Helena Radochová, Věra Zalubilová, Marie Štergenichová, Ludmila Horáková, Šárka Horáková, Zdenka Kostová, Dana Pavlasová, Kateřina Hubíková, Renata Skopalová, Hana Nenálová, Ivana Marýzková, Zdenka Žajdlíková.

SESTAVA mužstva Za potokem:
    Martina Pešíková, Edita Zbořilová, Marie Machalová, Lenka Machalová, Eva Smištíková, Jana Smištíková, Hana Jurásková, Dana Buráňová, Ludmila Dominiková, Alena Žejdlíková, Irena Hyráková, Mária Těthalová, Krystýna Uherková, Pavlína Nejezchlebová, Andrea Kapustová.

Po mnoha letech se hrál ve Lhotě i ženský fotbal, který přilákal na čtyři stovky zvědavých fanoušků. Utkání přineslo spoustu sportovních zážitků, nezapomenutelných akcí, ale i komických scének. Výsledek byl na konci spravedlivý a nerozhodný i po penaltách. Lhotské ženy a dívky dokázaly, že mají sportovního ducha a smysl pro humor, za což jim patří od internacionálů SK Ostrožská Lhota velké díky a obdiv. Všichni doufáme, že se akce bude opakovat i příští rok. Slavnostní výkop tohoto utkání provedla paní Jiřina Jurásková, sponzor bývalých hráčů Ostrožské Lhoty.

Jakékoliv užití obsahu a fotografií je bez souhlasu zakázáno.