FC Počenice - SK Ostrožská Lhota  3:1 (1:0),  13.5.2006  13:00

Branka:  Miklíček Antonín

Rozhodčí:  Smejkal L. z Morkovic

Sestava:  Malušek M., Goliáš M., Radoch L., Štergenich F., Žajdlík I., Dominik M., Stánec Vl., Ratajský Pavel, Zámečník Jan, Machala Zd., Hyrák M., Miklíček Ant., Zámečník Br., Bachan J.

Po třech odložených zápasech (Traplice, Veselí nad Moravou, Choceň) se opět bývalí hráči sešli a odjeli k přátelskému utkání do Morkovic. Soupeřem jim byli fotbalisté, kteří hrávali od 1 .B třídy až po 2.1igu. Bývalí fotbalisté Kroměříže, Morkovic, Hulína, Holešova a Bystřice pod Hostýnem dnes hrávají spolu za FC Počenice. Utkání sponzorovaly firmy Agropt Morkovice (pan Trávníček) a Ostrožsko a.s.(pan Zelený a Kolůch), která zajistila dopravu na zápas svým mikrobusem Mercedes.
    Ze začátku se soupeři poznávali, ale fotbalověji vypadali zkušenější domácí. Obrana hostů hrála vzadu velmi odpovědně, záloha se vzorně vracela a tak o výsledku prvního poločasu rozhodla jediná menší chyba ve 43.minutě. Z pravé strany přišlo přečíslení, které domácí dokázali využít - 1:0. Velkou šanci na vyrovnání měl Jožka Bachan, ale v samém závěru poločasu zbrkle přestřelil.

Do druhé půle došlo u obou mužstev k několika změnám, ale stále se hrál výborný fotbal, který ocenili i dorostenci Morkovic a Otrokovic. Ti hráli po starých pánech své mistrovské zápasy krajského přeboru. Domácí šli do dvougólového vedení po krásné střele ze dvaceti metrů přímo do šibenice Goliášovy svatyně. Na tuto výstavní ránu neměl Michal nejmenší šanci. Branky se dočkali ale i hosté. Trestný kop Hyráka hlavičkoval Štergenich, míč se dostal k Miklíčkovi a ten ho střelou k tyči poslal do sítě - 2:1 pro domácí. Byl to první gól v této sezoně a tak to Antonína určitě bude něco stát. V závěru se snažili Lhoťané vyrovnat, ale tak jako minule, inkasovali do otevřené obrany sami. Výsledek je opět krutý, ale proti výbornému soupeři zase až tak nebolí. Hrálo se na vynikajícím trávníku, kde hrává divizní mužstvo FC Morkovice. Po zápase nás domácí pozvali na menší pohoštění, na kterém jsme se dohodli na odvetném utkání, které se uskuteční v Ostrožské Lhotě. Řidič mikrobusu byl Zdeněk Valný, vedoucí zájezdu Mirek Malušek a kapitánem mužstva Zdeněk Machala.

Jakékoliv užití obsahu a fotografií je bez souhlasu zakázáno.